Skip to main content
wakacje nurkowe

Chorwacja wyspa Vis


centrum nurkowe storm zaprasza na wyjazd nurkowy

13.09.24 - 21.09.24

Chorwacja
wyspa Vis
apartament + 10 nurkowań – 579 euro
dojazd i wyżywienie we własnym zakresie
Zobacz zdjecia z poprzedniego wyjazdu w galerii

Vis jest najbardziej wysunieta w morze chorwacka wyspa o powierzchni 90,3 km². Kanal Hvarski dzieli ja od Hvaru, a Kanal Biševski od Biševa. Od wloskiego wybrzeza oddalona jest okolo 60 mil morskich. Wzdluz wyspy rozciagaja sie trzy lancuchy górskie, miedzy którymi leza skaliste pola.
Na Visie i okolicznych wyspach rośnie 12 gatunków szczególnych roślin wyspowych. Tutaj również żyje szereg endemicznych jaszczurek, chrząszczy i alg, których nie ma nigdzie indziej na lądzie.
Największą wartością i rzadkością turystycznych śródziemnomorskich wybrzeży jest nienaruszona przyroda, którą posiada i jest najsilniejszym atutem wyspy Vis, która przez Światową Organizację Ochrony Przyrody została zaliczona do dziesięciu najlepiej zachowanych w nienaruszonym stanie wysp śródziemnomorskich.
Akwen komizski znany jest jako rejon niezwykle bogaty w ryby, wyspa Jabuka słynie z najlepszych łowisk tuńczyka, a wszystkie wyspy archipelagu z skorupiaków (raków i homarów) oraz wysokiej jakości białej ryby. Nie można sobie wyobrazić tradycyjnej kuchni bez wymienionych płodów morskich.


 • Przewidywany budżet

  579 euro

 • prowadzący

  tomek rubrycki
  instruktor nurkowania
  PADI MSDT 621408
  DSAT TEC DEEP INSTRUCTOR
  DSAT TEC TRIMIX INSTRUCTOR
  instruktor pierwszej pomocy EFR
  tel. +48 504 253 792
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NEWSLETTER

Interesują Cię najnowsze podwodne wieści od STORM?

Zapisz się na nasz newsletter, a co jakiś czas otrzymasz e-mail z nowymi propozycjami wyjazdów nurkowych, kursów, promocji oraz informacje z podwodnego świata.