Skip to main content

Kursy

Specjalizacje nurkowe

 1. specjalizacja
  NITROX

  Specjalizacja PADI Enriched Air Diver jest jednym z najpopularniejszych kursów na świecie. Nurkowanie z wykorzystaniem wzbogaconego powietrza popularnie nazwanego nitroxem pozwala na zwiększenie marginesu bezpieczeństwa i znaczne zwiększenie limitów bezdekompresyjnych w porównaniu do nurkowania na powietrzu.

  Podczas kursu PADI Enriched Air Diver zapoznacie się z procedurami, wadami, zaletami, ryzykiem oraz teorią bezdekompresyjnego nurkowania na wzbogaconym powietrzu zawierającym od 22% do 40% tlenu.

  Nacisk położono na nurkowanie na mieszaninie EANx32 i EANx36 (Nitrox I i II)

  Ukończenie kursu upoważnia Cię do planowania i nurkowania bezdekompresyjnego z wykorzystaniem wzbogaconego powietrza, pozostając w granicach limitów bezdekompresyjnych oraz limitach stosowania tlenu.

  590 pln
 2. specjalizacja
  GŁĘBOKA

  Kurs PADI Deep Diver  daje uprawnienia do nurkowania na głębokości do 40 m. Kierowany jest do certyfikowanych nurków posiadających licencję nurka zaawansowanego AOWD (bądź równorzędny stopień w innej federacji).  Szkolenie daje wiedzę z zakresu planowania, organizowania, procedur i technik nurkowych używanych w nurkowaniu głębokim. Przygotowuje również do radzenia  sobie z możliwymi problemami i ryzykiem występującymi na dużych głębokościach.

  Kurs jest bezpieczną, nadzorowaną przez instruktora formą wprowadzenia w nurkowanie głębokie w ramach limitów nurkowania rekreacyjnego.

  Każde nurkowanie poniżej 18 metrów uznawane jest przez PADI za nurkowanie głębokie. 40 metrów to maksymalna głębokość nurkowania rekreacyjnego (nurkowanie z użyciem powietrza jako czynnika oddechowego).

  Kończąc kurs zdobywasz Certyfikat PADI Deep Diver i możesz nurkować z partnerem do głębokości 40 m (z zachowaniem limitów bezdekompresyjnych), organizatorzy turystyki nurkowej będą wymagali tego certyfikatu przy nurkowaniach poniżej 30 m.

  690 pln
 3. specjalizacja
  SUCHY
  SKAFANDER

  Kurs PADI Dry Suit Diver to zdobywanie praktycznej wiedzy na temat technik nurkowania w suchym skafandrze. Umiejętność nurkowania w suchym skafandrze zwiększa komfort nurkowań i wydłuża sezon nurkowy z 4 – 5 miesięcy na cały rok.

  Podczas kursu nauczysz się w pełni wykorzystywać wszystkie funkcje skafandra, powiemy na co zwrócić uwagę przy jego zakupie, a także w jaki sposób dbać o jego poszczególne elementy.

  690 pln
 1. specjalizacja
  WRAKOWA

  Celem kursu PADI Wreck Diver jest zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i prawidłowymi procedurami niezbędnymi podczas nurkowania na wrakach.

  Nabędziesz wiedzę o zagrożeniach związanych z nurkowaniem wrakowym, procedurami zachowania się wewnątrz wraku, zasadach postępowania podczas zagubienia partnera nurkowego, a także o sprzęcie niezbędnym podczas nurkowania wrakowego. Umiejętność planowania nurkowania na wrakach sprawi, że będą one bezpieczne i przyjemne.

  690 pln
 2. specjalizacja
  NOCNA

  Celem kursu PADI Night Diver jest zapoznanie się z umiejętnościami, procedurami bezpieczeństwa, zaletami oraz ryzykiem związanym z nurkowaniem nocnym (po zachodzie słońca). Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą pogłębić wiedzę teoretyczną na temat nurkowania w nocy, zapoznać się z procedurami postępowania oraz rozwinąć swoje umiejętności nurkowe. Jeśli interesuje Cię nocne życie na rafie koralowej czy obserwowanie zwierząt aktywnych tylko nocą, to z pewnością warto mieć ten certyfikat w swojej kolekcji.

  590 pln
 3. specjalizacja
  NAWIGACYJNA

  Celem kursu PADI Underwater Navigator jest zapoznanie się z wiedzą oraz procedurami niezbędnymi do skutecznej nawigacji.

  Podczas kursu zaznajomimy Cię z wiedzą o metodach nawigacji podwodnej w naturalnych warunkach nurkowych, nauczysz się szacować odległość, jaką przebyłeś pod wodą, a także jak wykorzystać kompas i jak poprawnie reagować, gdy stracisz orientację podczas nurkowania. Zdobyta wiedza na kursie na pewno podniesie komfort Twojego nurkowania.

  590 pln
 1. specjalizacja
  PODLODOWA

  Celem kursu nurkowania podlodowego PADI Ice Diver jest zapoznanie się z umiejętnościami, wiedzą, planowaniem, organizowaniem, technikami, ryzykiem oraz problemami, które można napotkać podczas nurkowania podlodowego. Podczas szkolenia dowiesz się jak: wykorzystać specjalistyczny sprzęt, wybrać bezpieczne miejsce nurkowe, przygotować przerębel, komunikować się za pomocą lin oraz jakie procedury podjąć w razie wypadku.

  Nurkowanie podlodowe jest jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów nurkowania w polskich jeziorach, kiedy to w okresie zimy widoczność jest najlepsza i może dochodzić nawet do 20 m.

  Zdobycie certyfikatu PADI Ice Diver upoważnia do planowania, organizowania i przeprowadzania nurkowań rekreacyjnych pod lodem.

  690 pln
 2. specjalizacja
  SIDEMOUNT

  Celem kursu PADI Sidemount Diver jest przeszkolenie z nowego, innego sposobu konfiguracji butli  – montowanie butli po bokach, wzdłuż ciała. Nurkowanie w konfiguracji Sidemount pozwoli Ci na: usprawnienie w wodzie, zmniejszenie obciążenia kręgosłupa/pleców, zabranie ze sobą dodatkowego zapasu powietrza oraz monitorowanie wszystkich urządzeń/sprzętu, ze względu na to, iż masz go w zasięgu wzroku. Ponieważ jesteś w stanie przenieść butle z tyłu do przodu odciążasz plecy i masz większą elastyczność w doborze lokalizacji nurkowych, a także większą swobodę ruchów, co pozwoli Ci poznawać nurkowanie na nowo. Kolejnym zdecydowanym plusem, jest fakt, że nie musisz już dochodzić do miejsca nurkowania z butlą na plecach tylko przypinasz je dopiero w wodzie i cieszysz się wspaniałym nurkowaniem. Dodatkowo niezależne źródło powietrza zwiększa bezpieczeństwo nurkowania.

  990 pln
 3. pierwsza
  pomoc EFR

  Chcesz nauczyć się prostego algorytmu ratownictwa i pomagać? Działaj! To szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

  Na kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej – EFR – nauczysz się zasad wykorzystywanych przez profesjonalnych ratowników medycznych w trakcie udzielania pomocy poszkodowanym, zarówno w teorii, jak i w praktyce.

  Zaznajomimy Cię z zasadą „ABCD’S” i zobaczysz, jak sprawnie będziesz mógł ją wykorzystać podczas akcji ratunkowej.

  Kurs kończy się wydaniem międzynarodowego certyfikatu Emergency First Response, który upoważnia do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kontynuacji edukacji nurkowej na stopień Rescue Diver.

  Otrzymany certyfikat jest ważny i uznawany na całym świecie. Uprawnienia są ważne dwa lata i trzeba je odnawiać po upływie tego terminu, aby mieć aktualną wiedzę oraz umiejętności.

  590 pln