wakacje nurkowe

Meksyk grudzień 2023 - marzec 2024


centrum nurkowe storm zaprasza na wyjazd nurkowy

Meksyk

dowolny termin bo ja jestem na miejscu 3 miesiące :)

wylot z Warszawy, Katowic, Poznania
przelot około 4000 pln
fajny apartament 60 usd/dzień
nurkowania w cenotach 150-170 usd/dzień nurkowy


zwykle robimy 12 nurkowań + wycieczki:

1 nurkowanie z rekinami BULL SHARK
2 nurkowania Cozumel
9 nurkowań w Cenotach

Wycieczkę do Chichen Itza
Wycieczkę do Tulum
Wycieczkę do Coba


CHICHEN ITZA
Miasto Chichén Itzá należało do najważniejszych ośrodków poklasycznej historii Majów i od 2007 r. jest jednym z 7 współczesnych cudów świata. Do najbardziej charakterystycznych zabytków zaliczają się tu objęte ochroną piramidy ze słupami ozdobionymi wizerunkami upierzonych węży. Znamy 7 tego typu budowli, najwyższą z nich stanowi świątynia Kukulkána, tzw. El Castillo.

TULUM
Dobrze zachowane budowle Tulumu wznoszą się w pięknej okolicy. Ciemnoszare, stare mury stoją przy otoczonej palmami plaży, oblewanej turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Nawet w pochmurne sztormowe dni widok majestatycznych ruin na szczycie urwiska pozostawia niezatarte wspomnienie.

COBA
Obszar, na którym zgromadzone są pozostałości po tym mieście Majów zajmuje powierzchnię ponad 80 km kwadratowych. Archeolodzy są zdania, że w okresie największej świetności Coba była zamieszkana przez ponad 50 tysięcy ludzi. Poza tym szacuje się, że na terenie Coby istnieje około 6 500 struktur, z czego dotychczas odkryto zaledwie kilkadziesiąt - resztę budowli porasta wiecznie zielony las podzwrotnikowy.

Na terenie Coba znajduje się piramida Nohoch Mul. To najwyższa, mierząca 42 metry, piramida w Cobie. Warto wybrać się na jej wierzchołek. Widok z góry jest na wskroś wyjątkowy. Rozpościera się stąd wspaniały widok na dżunglę. Nic dziwnego, że pradawni kapłani byli zdania, że tylko tutaj mogą czuć się prawie jak w niebie.

Nad wejściem do mieszczącej się na szczycie świątyni (archeolodzy szacują, że została wybudowana w okresie postklasycznym, w latach 1100-1450) wyrzeźbiono dwie podobizny zstępującego boga. W odróżnieniu do piramid Egiptu, na Nohoch Mul można wejść.
Niedaleko ruin znajdują się dwie fajne Cenote, w których kąpiel po całym dniu zwiedzania jest idealnym zakończeniem tej wspaniałej podrózy.
 • Przewidywany budżet

  $ 1,800 $

 • prowadzący

  tomek rubrycki
  instruktor nurkowania
  PADI MSDT 621408
  DSAT TEC DEEP INSTRUCTOR
  DSAT TEC TRIMIX INSTRUCTOR
  instruktor pierwszej pomocy EFR
  tel. +48 504 253 792
  info@storm.wroc.pl

NEWSLETTER

Interesują Cię najnowsze podwodne wieści od STORM?

Zapisz się na nasz newsletter, a co jakiś czas otrzymasz e-mail z nowymi propozycjami wyjazdów nurkowych, kursów, promocji oraz informacje z podwodnego świata.


© STORM. All rights reserved.