STORM CENTRUM NURKOWE
aktualności o nas kursy nurkowania wyjazdy wypożyczalnia galeria filmy kontakt +48 504 253 792
<
Chorwacja wyspa Vis 11.09.21-18.09.21
NEWSLETTER
podaj swój adres e-mail

centrum nurkowe storm zaprasza na wyjazd nurkowy


Chorwacja
wyspa Vis
apartament + 10 nurkowań – 489 euro
dojazd i wyżywienie we własnym zakresie
Zobacz zdjecia z poprzedniego wyjazdu w galerii

Vis jest najbardziej wysunieta w morze chorwacka wyspa o powierzchni 90,3 km². Kanal Hvarski dzieli ja od Hvaru, a Kanal Biševski od Biševa. Od wloskiego wybrzeza oddalona jest okolo 60 mil morskich. Wzdluz wyspy rozciagaja sie trzy lancuchy górskie, miedzy którymi leza skaliste pola.
Na Visie i okolicznych wyspach rośnie 12 gatunków szczególnych roślin wyspowych. Tutaj również żyje szereg endemicznych jaszczurek, chrząszczy i alg, których nie ma nigdzie indziej na lądzie.
Największą wartością i rzadkością turystycznych śródziemnomorskich wybrzeży jest nienaruszona przyroda, którą posiada i jest najsilniejszym atutem wyspy Vis, która przez Światową Organizację Ochrony Przyrody została zaliczona do dziesięciu najlepiej zachowanych w nienaruszonym stanie wysp śródziemnomorskich.
Akwen komizski znany jest jako rejon niezwykle bogaty w ryby, wyspa Jabuka słynie z najlepszych łowisk tuńczyka, a wszystkie wyspy archipelagu z skorupiaków (raków i homarów) oraz wysokiej jakości białej ryby. Nie można sobie wyobrazić tradycyjnej kuchni bez wymienionych płodów morskich.

info:
tomek rubrycki
instruktor nurkowania
PADI MSDT 621408
DSAT TEC DEEP INSTRUCTOR
DSAT TEC TRIMIX INSTRUCTOR
instruktor pierwszej pomocy EFR
tel. +48 504 253 792
info@storm.wroc.pl
centrum nurkowe storm ul. jagiełły 3/1 50-201 wrocław e-mail: info@storm.wroc.pl