STORM CENTRUM NURKOWE
aktualności o nas kursy nurkowania wyjazdy wypożyczalnia galeria filmy kontakt +48 504 253 792
<
Meksyk grudzień 2021 - luty 2022
NEWSLETTER
podaj swój adres e-mail

centrum nurkowe storm zaprasza na wyjazd nurkowy

Meksyk

wylot z warszawy
przelot około 3500 pln
hotel + wycieczki 1720 $
nurkowania 530 $

PROGRAM

1 dzień
WARSZAWA – CANCUN
Zbiórka uczestników imprezy na MDL Okęcie, Terminal 1, Hala odlotów przy windzie. Przelot samolotem rejsowym do Meksyku przez jeden z portów europejskich. Transfer do hotelu w Playa del Carmen.

2 dzień
PLAYA DEL CARMEN
Śniadanie. Dzień nurkowy – Morze Karaibskie. Po wizycie w bazie i skręceniu sprzętu zaczynamy od 2 nurkowań na przbrzeżnej rafie koralowej Tortuga pełnej żółwi.

3 dzień
PLAYA DEL CARMEN
Śniadanie. Dzień nurkowy – Morze Karaibskie. Nurkowania na pełnym morzu. Dwa wraki z wielkimi ławicami wielu gatunków ryb.

4 dzień
COZUMEL
Śniadanie. Dzień nurkowy – Wyspa Cozumel. Transfer na wyspę Cozumel gdzie możemy spotkać największą przejrzystość wody na świecie, sięgającą ponad 100 m.

5 dzień
CHICHEN ITZA
Śniadanie. Wycieczka do Chichen Itza prekolumbijskiego miasta Majów założonego około 450 roku. Piramida schodkowa, sala kolumnowa, obserwatorium astronomiczne. Lunch.

6 dzień
CENOTE
Śniadanie. Dzień nurkowy. Przedsmak nurkowań jaskiniowych, zaczynamy od przepięknego cenote dos ojos.

7 dzień
PLAYA DEL CARMEN / XCARET
Ostatni dzień w Playa. Odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych wycieczka do Xcaret jednego z najpiękniejszych parków na świecie. Park ma bardzo zróżnicowane atrakcje: akwarium, jazda konna, pokazy delfinów, wylęgarnia i hodowla żółwi, ogród motyli i orchidei. Wieczorem impreza pożegnalna. Cena biletu: 80 USD/os. – pakiet podstawowy bez posiłku; 110 USD/os. – Xcaret plus z poszerzonym pakietem i posiłkiem. Cena nie zawiera transportu.

8 dzień
TULUM / RUINY
Śniadanie. Wyjazd do Tulum. Rano zwiedzanie ruin jedynego fortu Majów z przepiękną plażą uznaną za drugą najpieknięszą plażę świata. Zakwaterowanie w hotelu.

9 dzień
TULUM
Śniadanie. Dzień nurkowy – Cenoty. Osoby nienurkujące plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż świata.

10 dzień
TULUM
Śniadanie. Dzień nurkowy – Cenoty. Osoby nienurkujące plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż świata.

11 dzień
TULUM / COBA
Śniadanie. Wycieczka do Coba prekolumbijskiego miasta Majów zajmującego powierzchnię 80 km2. Szacuje się, że na terenie Coba istnieje około 6500 struktur, z czego odkrytych zostało jedynie kilkadziesiąt.

12 dzień
TULUM
Śniadanie. Plażowanie – łapanie ostatnich promieni słońca przed powrotem do kraju.

13 dzień
TULUM / CANCUN
Śniadanie. Czas wolny na kupno pamiątek i ostatnich zdjęcia. Około południa transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do kraju.

14 dzień
CANCUN – WARSZAWA
Przylot do Polski przez jeden z portów europejskich. Pożegananie na lotnisku.
HASTA LUEGO


Cena obejmuje:

Transfery Cancun-Playa del Carmen-Tulum-Cancun
Transfery do miejsc nurkowych
12 noclegów w hotelu 3,5*- 7 Playa del Carmen, 5 Tulum
Lokalne podatki

Wyżywienie zawarte w programie:
12 śniadań kontynentalnych
Lunch podczas wycieczki do Chichen Itza

Pakiet nurkowy 12 nurkowań:
4 nurkowania Riviera Maya
2 nurkowania Cozumel
6 nurkowań w Cenotach
W pakiecie: butle i balast, napełnianie butli powietrzem, przewodnik nurkowy, w cenotach kanapka i woda

Wycieczkę do Chichen Itza
Wycieczkę do Tulum
Wycieczkę do Coba


Cena nie obejmuje:

Posiłków nie objętych w programie
Obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego i nurkowego
Nurkowań nie objętych w programie
Nurkowań nocnych
Sprzętu nurkowego – dopłata 10 USD/dzień
Zwyczjowych napiwków dla obsługi
Biletów wstepu do Cenote poza nurkowaniami


CHICHEN ITZA
Miasto Chichén Itzá należało do najważniejszych ośrodków poklasycznej historii Majów i od 2007 r. jest jednym z 7 współczesnych cudów świata. Do najbardziej charakterystycznych zabytków zaliczają się tu objęte ochroną piramidy ze słupami ozdobionymi wizerunkami upierzonych węży. Znamy 7 tego typu budowli, najwyższą z nich stanowi świątynia Kukulkána, tzw. El Castillo.

TULUM
Dobrze zachowane budowle Tulumu wznoszą się w pięknej okolicy. Ciemnoszare, stare mury stoją przy otoczonej palmami plaży, oblewanej turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Nawet w pochmurne sztormowe dni widok majestatycznych ruin na szczycie urwiska pozostawia niezatarte wspomnienie.

COBA
Obszar, na którym zgromadzone są pozostałości po tym mieście Majów zajmuje powierzchnię ponad 80 km kwadratowych. Archeolodzy są zdania, że w okresie największej świetności Coba była zamieszkana przez ponad 50 tysięcy ludzi. Poza tym szacuje się, że na terenie Coby istnieje około 6 500 struktur, z czego dotychczas odkryto zaledwie kilkadziesiąt - resztę budowli porasta wiecznie zielony las podzwrotnikowy.

Na terenie Coba znajduje się piramida Nohoch Mul. To najwyższa, mierząca 42 metry, piramida w Cobie. Warto wybrać się na jej wierzchołek. Widok z góry jest na wskroś wyjątkowy. Rozpościera się stąd wspaniały widok na dżunglę. Nic dziwnego, że pradawni kapłani byli zdania, że tylko tutaj mogą czuć się prawie jak w niebie.

Nad wejściem do mieszczącej się na szczycie świątyni (archeolodzy szacują, że została wybudowana w okresie postklasycznym, w latach 1100-1450) wyrzeźbiono dwie podobizny zstępującego boga. W odróżnieniu do piramid Egiptu, na Nohoch Mul można wejść.
Niedaleko ruin znajdują się dwie fajne Cenote, w których kąpiel po całym dniu zwiedzania jest idealnym zakończeniem tej wspaniałej podrózy.


info:
tomek rubrycki
instruktor nurkowania
PADI MSDT 621408
DSAT TEC DEEP INSTRUCTOR
DSAT TEC TRIMIX INSTRUCTOR
instruktor pierwszej pomocy EFR
tel. +48 504 253 792
info@storm.wroc.pl
centrum nurkowe storm ul. jagiełły 3/1 50-201 wrocław e-mail: info@storm.wroc.pl